Az ember választja a betegségeit. (...) Tudod, amikor elfog a herót, amikor az élet minden rezdülésében csupán terhes kihívást látsz, amikor jobban esik keseregve nyavalyogni, irigyen gyűlölködni, mintsem épeszű dolgot cselekedni, amikor feladod önmagadban a harmóniát, betegséget választasz. Azt hiszed, jól elbújtál a terhek elől, téged hagyjanak a francba, elvégre te beteg vagy. És ekkor az is leszel, jönnek sorban a tünetek, és te tényleg átkozottul lepusztulsz, önnönmagadat füstölöd ki a tutinak hitt, helyes kis menedékedből. Szóval, amikor az élet valami kínos helyzetet bűvöl eléd, ne bújj el előle. Nem lehet elbújni. Ne gyűlölettel kezeld, ne koholt "tünetekkel" címkézd fel a bajt. Vállald magadat! S ha a saját szemedbe nézel, meglátod, semmi sem olyan súlyos, amilyennek látszik, a problémák orvosolhatók, viszont a neurózis, a stressz, ha engedsz neki, tényleg megöl.
(Vavyan Fable)
Depis vagyok
A szomorúság az emberi természet velejárója, egy normális érzés, amely akkor tör ránk, ha valamilyen negatív életeseményt éltünk át. Ahogy a dolgok rendeződni látszanak, a szomorúság eltűnik. A depresszió ezzel szemben egy betegség, amelynek jóval több tünete létezik, mint a lehangoltság, és akár hosszú hónapokig, évekig fennállhat.Bővebben: Depis vagyok?
Nyugtató hatású gyógynövények
Macskagyökér - Félelemre, feszültségre, nyugtalanságra, alvási zavarokra, idegességre ajánlott.
Komló - Érdekes felhasználása, amikor álmatlanság esetén az ágybetétbe komlót tesznek, hogy elősegítsék a nyugodt pihenést és elalvást.
Közönséges orbáncfű - Antidepresszánsként Németországban évente 3 millió esetben rendelik és ezzel a legszélesebb körben használt depresszió ellenes szernek tekinthető. Az orbáncfű már az ókorban is igen jól ismert kedélyjavító gyógynövénynek számított.
Fokhagyma -Rendszeres fogyasztása fontos az érelmeszesedés megelőzésére, de a kialakult betegség tüneteit is csökkenti.
Baktériumos és vírusos fertőzéseknek egyaránt megelőző gyógyszere, influenzás időben ezért kimondottan javasolt a fokhagymafogyasztás: ér annyit, mint egy védőoltás.
Burgonya -A népi gyógyászatban gégefőhurut és hörghurut ellenszere a héjában főtt
burgonya főzővize. Ezt itták régen álmatlanság ellen is.
Borostyán -Teáját máj-és epekőbántalmak ellen isszák, de bőrnyugtatóként is
használják, visszérkrémek alkotórészeként.
Körömvirág -Elősegíti a mérgező anyagok eltávolítását a szervezetből. Tisztítja a májat és az epehólyagot. Kiváló nyugtatószere a piros és gyulladt bőrnek, ezenfelül gyógyítja a pattanásokat,
Kamilla -Álmatlanság ellen is hatásos szer, ezért ha nehezen alszunk el, lefekvés előtt igyunk egy csésze mézes kamillateát. Fáradtság érzésekor bámulatos hatást érhetünk el, ha olaját fürdővízbe tesszük vagy inhalálunk vele. Bővebben: Nyugtató hatású gyógynövények
Az univerzális csalán Azon ritka gyógynövények közé tartozik, amelynek - a gyökerétől a levelein, szárán át a virágjáig - minden része kiválóan hasznosítható. A csalán segíti a salak- és méreganyagok kiürítését a szervezetből, ezért ajánlatos tavasszal és Ősszel beiktatni egy négyhetes teakúrát. Gyógyteák megfázásra
|